2023.01.22 godz. 15:29 Kraków, Małopolskie

Kaucja z tytułu umowy na zlecenie zakup pieca (wyprodukowanie)

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, podpisałem umowę w marcu 2022 na realizację pieca (wyprodukowanie), firma żądała kaucji, którą wpłaciłem, by rozpoczęli realizację zamówienia. W umowie wyjaśniają iż kaucja stanowi dla nich zabezpieczenie na wypadek mojej rezygnacji. Piec nie zrobiony, ale być może już jest gotowy na dzisiaj, ale ja chciałem z niego zrezygnować. Czy zgodne z prawem jest by tą kaucję mi nie zwracali ? Taką uzyskałem od nich informację. Czy jak by piec nie był zrobiony jeszcze, to mogę zrezygnować i odzyskać kaucję ? Właściwie termin realizacji na piec nie był do końca doprecyzowany. Dziękuje. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2023 09:48

Dzień dobry, konieczna jest analiza samej umowy, żeby odpowiedzieć na zadane przez Pana pytania. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)