2021.10.08 godz. 14:01 Wrocław, Dolnośląskie

Kiedy i gdzie mogę zgłosić brak alimentów zasadzonych przez sąd przy rozwodzie.

Wyjaśnienie sytuacji

Były mąż ma zasadzone alimenty w wysokości po 600zl na dwójkę dzieci. W lipcu nie wypłacił mi w ogóle alimentów. A miesiąc temu dał mi 700zl. W tym miesiącu również daje mi do zrozumienia, że nie da mi pieniędzy. Każda zaległość z jego strony powoduje i mnie duży problem i zadłużenia. Po rozwodzie zostałam również z kredytami, które są na mnie ale o ich wzięciu decydowaliśmy wspólnie, niestety nie powiedziałam o nich w trakcie rozwodu i teraz smsa z nimi zostałam. Dlatego tak ważna jest dla mnie regularność tych alimentów. Proszę mi doradzić czy mogę coś zrobić w obecnej sytuacji.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Edyta Szymczyk

Wrocław-Stare Miasto, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Paź 2021 14:40

Szanowna Pani, w takim przypadku należy wszcząć postępowanie egzekucyjne prowadzone przez Komornika. Umożliwi to Pani regularne uzyskiwanie alimentów od byłego męża. Istnieje również możliwość rozliczenia z byłym mężem spłaconych przez Panią zobowiązań kredytowych, mimo że postępowanie rozwodowe zostało zakończone. W przypadku dalszych pytań zapraszamy do kontaktu - Kancelaria Adwokacka Edyta Szymczyk - tel. 504 052 358