2021.10.06 godz. 17:27 Sochaczew, Mazowieckie

Kiedy i jak mogę zakończyć sprawę spadkowa.

Wyjaśnienie sytuacji

Po smierci taty zostala przeprowadzona sprawa spadkowa w ktorej ja i moi 2 bracia dostalismy po 1/8 majatku. Nagle brat zaczyna zabierac rzeczy z domu i podwórka i zwyczajnie je sprzedaje mówiąc ze jemu sie należy. W skad majatku wchodzi dom i 2 h pola. Co możemy zrobić zeby brat dokladnie dostal 1/8 czy to będzie fragment pola czy ? Jak to teraz podzielić zeby dokladnie wiedzial co jest jego a czego nie wolno mu ruszać Bo zwyczajnie z domu bierze co chce

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Martyna Borkowska

Siedlce, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2021 13:15

Witam, brat nie ma prawa samowolnie podejmować decyzji dot. sprzedaży poszczególnych rzeczy. Brat ma prawo dysponować udziałem 1/8 w rzeczy ale nigdy całą rzeczą. Do sprzedaży całej rzeczy potrzebna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli. Konieczne jest przeprowadzenie działu majtku spadkowego ze zniesieniem współwłasności. Rzeczy mogą być przyznane 1 lub większej liczbie osób przy ich spłacie lub mogą być podzielone fizycznie tam gdzie jest to możliwe lub wystawione na licytację komorniczą.