2022.06.09 godz. 19:10 Zielona Góra, Lubuskie

Kiedy można złożyć wniosek o przedterminowe warunkowe zwolnienie?

Wyjaśnienie sytuacji

Chłopak odsiaduje karę 11msc w zakładzie karnym. Może ubiegać się o zwolnienie po 3/4 kary, termin ten wypada 24 lipca br. Czy może złożyć wniosek miesiąc wcześniej aby sąd zdążył rozpatrzyć sprawę do 24 lipca? Czy raczej może dopiero złożyć wniosek po 24 lipca? Dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Cze 2022 15:48

Sugeruje złożyć wniosek tak 10 dni wcześniej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)