2019.09.28 godz. 12:04 Imielin, Śląskie

Prawo pracy

Wyjaśnienie sytuacji

- kiedy powinno się kierować pracownika na badania okresowe przed w trakcie pracy czy po pracy na badania okresowe ?

Odpowiedzi prawników:

Mediator

Mateusz Gierczak

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Wrz 2019 19:13

Zgodnie z art 229 KP "§ 3. Okresowe i kontrolne badania lekarskie przeprowadza się w miarę możliwości w godzinach pracy. Za czas niewykonywania pracy w związku z przeprowadzanymi badaniami pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia[...]".
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)