2020.05.13 godz. 06:57 Biłgoraj, Lubelskie

Kiedy sprawa mandatu ulega przedawnieniu?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Kilka dni temu mąż dostał pismo od komornika w sprawie mandatu za przejazd autobusem bez biletu (nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym z dnia 18.11.2015) kiedy takie sprawy ulegają przedawnieniu i co najlepiej zrobić w takiej sytuacji? Dodam, że kilka lat temu zmienił miejsce zameldowania i nie wiedzieliśmy że toczy się jakieś postępowanie przeciwko niemu.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Paweł Szybko

Zabrze, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Maj 2020 23:13

Jeśli korespondencja sądowa została wysłana na nieaktualny adres pozwanego, a mimo to nakaz zapłaty Sąd uznał za doręczony prawidłowo i nadał klauzulę wykonalności, to sprawę można jeszcze "odkręcić" i wzruszyć postępowanie sądowe. Dopiero po wzruszeniu nakazu zapłaty będzie można doprowadzić do umorzenia postępowania egzekucyjnego. Więcej szczegółów chętnie wyjaśnię telefonicznie Adwokat Paweł Szybko nr tel. 721 888 649
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)