2023.02.15 godz. 10:22 Lublin, Lubelskie

Kiedy sprawę zgłosić do komornika sądowego?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, złożyłam do sądu sprawę o nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, w dniu 31.01.2023 została doręczona kopia z dnia 19.01.2023 nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym firma, ma 2 tygodnie na spłacenie długu minął już prawie miesiąc i czy muszę najpierw otrzymać od sądu nakaz egzekucji komorniczej i dopiero oddać sprawę komornikowi, czy można to zrobić w dowolnym czasie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lut 2023 14:00

Dzień dobry, proszę najpierw złożyć do sądu wniosek o nadanie klauzuli wykonalności nakazowi zapłaty. Po uzyskaniu takiego nakazu opatrzonego klauzulą można złożyć sprawę do komornika.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)