2019.11.24 godz. 18:28 Ozorków, Łódzkie

Kiedy właściciel ( siostra ) może mnie usunąć z domu ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Od około 36 lat jestem zameldowany w domu rodzinnym moich dziadków, którzy byli rodziną zastępczą dla mnie po rozwodzie moich rodziców. W okresie tym od grudnia 2003 roku do sierpnia 2010 roku pracowałem na terenie Wielkiej Brytanii (z przerwą 3 miesięczną, kiedy to wróciłem do Polski), w tym roku zmarła moja babcia, w testamencie zapisała cały majątek mojej siostrze , która nie przebywa tu i nigdy nie była zameldowana. Wiem, że siostra chce sprzedać cały majątek. Czy siostra może mnie usunąć z domu i w jakich warunkach. Czy ja mogę nabyć prawo własności przez zasiedzenie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lis 2019 12:10

Nabycie przez zasiedzenie jest możliwe w przypadku samoistnego, nieprzerwanego posiadania przez okres 20 lat(dobra wiara) lub 30 lat(zła wiara).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)