2021.06.10 godz. 00:11 Zielona Góra, Lubuskie

posiadanie narkotyków

Wyjaśnienie sytuacji

kilka dni temu zatrzymali mnie z marihuana, 0,68g (blant z tytoniem). Na przesluchaniu podskreslilem, ze mieszkam w innym mieście i mogę mieć problem z dotarciem do sądu. Policjant który mnie przesluchiwał powiedział, że mogę dobrowolnie poddać się karze i złożyć wniosek o umorzenie. Z racji, że było to święto, zostało mi powiedziane, że bedą ze mną się kontaktowali telefonicznie. na dobrowolne poddanie się karze się zgodziłem, jednak zastanawiam się czy nie był to błąd i czy nie lepszym pomysłem byłoby wycofanie wniosku o dobrowolne poddanie się karze i staranie o umorzenie wnioskiem do sądu

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

Patrycja Murawska

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Cze 2021 21:20

jedynym i chyba najbardziej wygodnym dla Pana był złożony wniosek o dobrowolne poddanie się karze i złożenie wniosku o umorzenie. jest to szybsza możliwa szansa na zakończenie postępowania z jakąkolwiek sensowną korzyścią dla Pana przy popełnieniu opisanego czynu.