2020.07.14 godz. 16:21 Sosnowiec, Śląskie

Co mogę zrobić ?

Wyjaśnienie sytuacji

Kilka dni temu zmarła moja mama , mieszkała w lokalu który posiadał status spółdzielczego własnościowego prawa.Nie wiem czy jest testament żadnych informacji nie mogę uzyskać od mojej siostry która kazała mi przestać interesować się czymkolwiek bo nie ma do tego prawa.Co mogę zrobić w tej sytuacji czy mam jakieś prawo do mieszkania po mamie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lip 2020 20:51

Dzień dobry, jest Pan w kręgu spadkobierców ustawowych, zatem w zależności od ilości spadkobierców powinien Pan dziedziczyć po swojej mamie, allbo 1/2, albo 1/4 spadku. W braku porozumienia z siostrą konieczne będzie złożenie wniosku o stwierdzenie nabycia spadku. Jeżeli jest testament to w tym postępowaniu musi to zostać ujawnione. pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)