2020.09.23 godz. 16:45 Szczecin, Zachodniopomorskie

Opłata za dom dziecka

Wyjaśnienie sytuacji

Kilka lat temu przyznalem sie do ojcostwa choc ojcem na 100% nie jestem. Za namowa bylej zony zrobilem to by pomoc temu dziecku i zeby nie bylo 3 roznych nazwisk w 'rodzinie'. Dziecko przebywa caly w czas w domu dziecka, od kilku lat nie mam kontaktu z byla zona, nie mam pojecia gdzie jest. Kontaktowal sie ze mna PCPR i oznajmil mi ze mam do zaplaty ponad 240 000zł za pobyt w domu dziecka. Wykonalem wstepnie kilka telefonow i jestem w stanie zrobic testy na ojcostwo oraz wiem ze wychowawca wraz z tym dzieckiem wstawili by sie na testy, ktore na 100% wykazalyby ze nie jestem biologicznym ojcem. czy mam szanse wygrac te sprawe i nie placic tej kolosalnej kwoty udowadniajac ze ojcem nie jestem? bardzo prosze o pomoc i porade co moglbym w tej sprawie zrobic i jak zakonczyc ja jak najszybciej z pozytywnym dla mnie skutkiem

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Wrz 2020 18:59

Dzien dobry, obawiam się, że w opisanej sytuacji będzie to niemożliwe. Przekroczył Pan wszelkie terminy.