2021.09.04 godz. 12:17 Otwock, Mazowieckie

Kilka lat temu wziąłem kredyt siostrze,dowiedziałem się że go nie spłaca gdy komornik zaczął mi ściągać dług z konta. Spłata trochę mi zajmie czasu.

Wyjaśnienie sytuacji

Babcia chce mi zapisać mieszkanie w testamencie u notariusza.Czy komornik dowie się o zapisanym mieszkaniu? i czy może zająć spadek przed śmiercią babci? Czy babcia zostanie poinformowana że mam dług?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Wrz 2021 13:27

Jeżeli chodzi sporządzenie testamentu to ten otwiera się z chwilą śmierci Pana babci. Jednak musi się Pan liczyć, że wierzyciele po śmierci babci będą prowadzić egzekucje z tej nieruchomości chyba, że spłaci Pan długi do śmierci babci lub ogłosi Pan upadłość konsumencką. Wierzyciele i komornik bez problemu dowiedzą się o przeniesieniu na Pana prawa własności nieruchomości. Firmy windykacyjne bardzo często dzwonią po rodzinie, rodzicach i dziadkach informując o długu i jego konsekwencjach. Nie powinny tego robić jednak często przestraszeni rodzice lub dziadkowie spłacają długi.