2020.11.12 godz. 17:00 Warszawa, Mazowieckie

Klient nie chce opłacić faktury za usługę (za pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości)

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Była podpisana umowa pośrednictwa sprzedaży nieruchomości na wyłączność. Zbywca sam sprzedał nieruchomość. Za usługę nie chce zapłacić twierdząc, że nie widzi podstaw gdyż to ktoś inny (nie ja - jako pośrednik) przyprowadził mu nabywcę. Jakie powinnam poczynić kroki, aby zgłosić sprawę do sądu? Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Lis 2020 10:18

Należy wysłać wezwanie do zapłaty ze wskazaniem kwoty wynagrodzenie należnego Pani oraz wskazaniem zapisów umowy, które uzasadniają Pani żądanie. Następnie po upływie terminu zapłaty wskazanego w wezwaniu należy złożyć pozew o zapłatę do sądu. Z tego względu że roszczenie wynika umowy pozew sugeruję złożenie pozwu w postępowaniu upominawczym na specjalnym formularzu na skutek którego sąd wyda na posiedzeniu niejawnym nakaz zapłaty.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)