2022.04.11 godz. 08:11 Warszawa, Mazowieckie

Numer pesel w potwierdzeniu zamówienia

Wyjaśnienie sytuacji

Klientom przed zakupieniem towaru wystawiam zawsze potwierdzenie zamówienia z miejscem zamieszkania i numerem pesel, który wiem że nie jest wymagany. Jednakże chcąć ściągną wierzytelność od klienta niepłacącego jest to jedyny identyfikator abym mógł ją uruchomić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Kwi 2022 09:50

Nie trzeba znać nr PESEL klienta. Wystarczy jego imię, nazwisko oraz adres zamieszkania. W przypadku sprawy sądowej sąd może ustalić PESEL samodzielnie.