2022.05.11 godz. 20:20 Świdwinek, Zachodniopomorskie

Kto dziedziczy majatek

Wyjaśnienie sytuacji

Kobieta posiadała połowę domu a druga połowa należy do gminy. Kobieta nie miała męża tylko dwóch synów którzy też już nie zyja. Więc kto w tej sytuacji dziedziczy majątek po kobiecie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Maj 2022 23:07

Wnuki, a gdy ich też nie ma, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, dzieci dziadków, wnuki dziadków. Taka jest kolejność. Pd tym linkiem znajdzie Pan/Pani informacje o kolejności dziedziczenia: https://www.rozwadowska-kucka.pl/images/blog/kolejnosc-dziedziczenia.png Pozdrawiam adwokat Marta Rozwadowska - Kucka www.rozwadowska-kucka.pl