2024.05.11 godz. 08:54 Mrągowo, Warmińsko-mazurskie

Komornicy twierdzą że nie dostali przelewow z splata zadłużenia, a mam potwierdzenie że kwoty zobowiązań zostały im przelane na konta.

Wyjaśnienie sytuacji

Miałem problemy finansowe w związku z czym skończyłem z dwoma instytucjami komorniczymi. Mój zaklad pracy wyraził zgodę na pożyczkę na spłatę zobowiązań komorniczych (dokładnie zasilek na poczet wynagrodzenia) kwoty zadłużenia zostały przelane w dniu 09.05.2024 przez moj zaklad pracy.. Jednak komornicy twierdzą że nie dostali żadnych środków, a pracodawca ma potwierdzenie że środki na spłatę zostały przekazane. Dodatkowo bank zajął mi środki z konta na poczet splaty długu, który mój zaklad uregulował.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Maj 2024 09:46

Proponuję sprawdzić poprawność numerów rachunków bankowych. Poza tym, między niektórymi bankami, przelew może być zaksięgowany po kilku dniach. Jeżeli przelew został zlecony 9 maja 2024 r., to zależy o której godzinie. Być może po ostatniej sesji przelewowej. Zatem "wyszedł" z banku 10 maja 2024 r. Może być tak, że trafi on na rachunek odbiorcy dopiero w poniedziałek (13 maja 2024 r.). Poza tym, zależy w jaki sposób komornik sprawdza przelewy. Jeżeli ma jakiś system księgowy obsługiwany przez zewnętrzny podmiot, to może się zdarzyć kolejne opóźnienie. Z wyrazami szacunku