2020.02.10 godz. 21:41 Opole, Opolskie

Komornik a długi osoby zameldowanej ale nie zamieszkującej

Wyjaśnienie sytuacji

Brat mojego męża ma długi. Jest zameldowany w mieszkaniu w którym my mieszkamy, on tam nie mieszka od ok 15 lat. Co jeśli komornik będzie chciał odzyskać długi? Może wejść do naszego mieszkania i zabrać nasze rzeczy z racji takiej że on jest tu zameldowany? Faktury mamy tylko na niektóre rzeczy, większość to zwykle paragony, których już na pewno nie mamy. Proszę o odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lut 2020 12:48

Szanowna Pani, komornik może zając jedynie nieruchomości i ruchomości należące do dłużnika. Gdyby zdarzyło się, iż komornik Państwa odwiedzi, trzeba złożyć oświadczenie, iż szwagier jest u Państwa jedynie zameldowany, natomiast nie mieszka w tym mieszkaniu, a wszystkie przedmioty się w nim znajdujące są Państwa własnością. Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)