2022.10.18 godz. 18:49 Warszawa, Mazowieckie

komornik - dostałam pismo o zajęciu pensji

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry dostałam pismo o zajęciu pensji - czy mogę spłacić to w jakichś ratach bez zajęcia pensji lub np. całość? jak to wygląda? pracodawca poinformowany, żeby potrącać a bank też mi napisał że będzie potrącał. jak to wygląda?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Grochal

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2022 18:50

Dzień dobry, w tym momencie jedynie komornik może zdjąć zajęcie wynagrodzenia/rachunku bankowego. Polecam kontakt z komornikiem i próbę porozumienia się z nim co do dobrowolnych spłat.