2022.02.14 godz. 01:17 Wodzisław Śląski, Śląskie

Komornik na koncie pomimo uregulowanej płatności

Wyjaśnienie sytuacji

Miałem opóźnienie w opłaceniu ubezpieczenia OC, kiedy sprawa trafiła do firmy windykacyjnej dostałem list z ponagleniem. Zapłaciłem tą kwotę w wyznaczonym terminie a miesiąc później dostalem informacje o pozwie sądowym. Napisalem do firmy windykacyjnej że pieniądze zostały wplacone, wysłałem foto potwierdzenia wpłaty. W ubezpieczalni również powiedzieli mi że z niczym nie zalegam, wiec zamknąłem temat. Nagle 3 miesiące później na konto wszedł komornik i pobral 462 zł ze niby zalegalem z odsetkami i za koszty sądowe. Weszedł też na drugie konto i tam również mam minus tą kwotę. Co robić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2022 11:28

Proszę pozwać wierzyciela o zapłatę zabranej przez komornika kwoty.