2022.01.20 godz. 10:21 Rumia, Pomorskie

Zajecie komornicze

Wyjaśnienie sytuacji

Komornik od roku zajmuje moje wynagrodzenie w wysokości 50%, w zeszłym miesiącu zajął również rachunek bankowy. Pracuje na akord, moje zarobki są uzależnione od kontraktów, czasem zarobie 5000 zl i komornik zabiera 50% zostaje 2500zl, po wpływie na konto zabiera dodatkowo 400 zł, bo kwota wolna na koncie to 2100. Ja jestem samotną, wychowuje nastoletnie córkę i dodatkowo wynajmuje mieszkanie. Alimenty raz są raz ich nie ma, nie mogę wystąpić do funduszu bo przekraczam zarobki. Nie wiem co robić ani z komornikiem ani z wierzycielami nie da rady się dogadać, nie stać mnie na jedzenie, co zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Sty 2022 09:11

Dzień dobry, w tym roku kwota wolna od zajęcia na rachunku bankowym wynosi już 2257, 50 zł. Jeżeli chciałaby Pani uniknąć dalszych potrąceń z rachunku, należałoby rozważyć inną formę wypłaty wynagrodzenia (np. w gotówce). Wówczas zajęciu będzie podlegało tylko 50%. Pozdrawiam