2022.02.04 godz. 13:24 Płońsk, Mazowieckie

Przedawnienie dlugu

Wyjaśnienie sytuacji

Komornik zajął mi konto bankowe. Sądowy nakaz zapłaty był wysłany na zły adres w 2012 roku. A teraz jakaś firma windykacyjna przez komornika zajęła mi konto bankow

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lut 2022 18:38

Dzień dobry! W opisanym przypadku sugeruję działać sprawnie - istnieje bowiem możliwość wnioskowania o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu/wnioskowania o doręczenie nakazu zapłaty i zawieszenie egzekucji, jednak odpowiednią procedurę należy zainicjować w terminie 7 dni od dnia otrzymania pisma - zawiadomienie o wszczęciu egzekucji. Potrzebne będą tutaj także dowody na to, że wskazany przez powoda (firmę windykacyjną) adres osoby pozwanej był adresem niewłaściwym.