2021.10.15 godz. 14:03 Łapy, Podlaskie

Komornik zajął moje auto które było zarejestrowane na ojca(dłużnika)

Wyjaśnienie sytuacji

Rodzicie się rozwodzą. Komornik zajął auto w sprawie egzekucyjnej wierzyciela. W protokole zajęcia ruchomości jest opisane zajęcie ruchomości na zaspokojenie wierzytelności w danej kwocie. Problem w tym że to moje auto i zarejestrowane oraz OC było na ojca ze względu na niższe opłaty. - Protokół zajęcia nieruchomości ma date 12.10.2021. - Ojciec podarował mi auto dnia 11.10.2021 gdzie jest jego oraz mój podpis. - Auto zarejestrowałem na siebie dnia 12.10.2021 gdzie jest pieczątka na umowie darowizny z datą 12.10.2021. Czy mogą mi te auto zabrać jeżeli ojciec nie spłaci kwoty komornikowi?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Paź 2021 16:07

Dzień dobry! Zalecam bardzo dużą ostrożność w tego typu sprawach albowiem podarowanie przez Pana Ojca ruchomości (samochodu) Panu (dziecku) może w przyszłości wiązać się z tzw. skargą pauliańską i dochodzeniem przez wierzyciela należności przeciwko Panu, jako obdarowanemu. Darowanie składnika majątku przez dłużnika w obliczu wiedzy o toczącym się przeciwko niemu postępowaniu egzekucyjnemu może być również traktowane w kategoriach przestępstwa.