2022.01.25 godz. 08:03 Czarnków, Wielkopolskie

Licytacja komornicza

Wyjaśnienie sytuacji

Komornik zlicytował nieruchomość składającą się z budynku mieszkalnego, budynku gospodarczego oraz działki na której budynki stoją. Biegły sądowy wycenił każdą z trzech części osobno tzn. wycenił dom, wycenił budynek gospodarczy oraz działkę. Komornik ustalając cenę do licytacji uwzględnił tylko cenę budynków i w drugiej licytacji zostały one zlicytowane. Pytanie co z działką, kto jest jej właścicielem, dotychczasowy właściciel czy ten kto kupiły na licytacji budynki.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2022 15:29

Potrzebny jest numer księgi wieczystej nieruchomości. Powinien być wskazany na pismach od komornika. W dziale II księgi jest wskazany właściciel. Prawdopodobnie właścicielem działki jest Skarb Państwa albo gmina.