2024.07.22 godz. 16:42 Kraków, Małopolskie

Komu przysługuje spadek w przypadku zatajenia testamentu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Rodzina mojego męża, zataiła testament zmarłego teścia, przeinaczając go również u notariusza (testament nie był spisywany przez notariusza, tylko w domu przez teścia przed śmiercią, mąż zaniósł testament, ale po interwencji brata, notariusz zmienił proces spadkowy) w efekcie sprawy spadkowe zostały spisane wg ustaw. Chciałabym się dowiedzieć czy po zgłoszeniu zatajenia testamentu, spadek przepada? Czy dziedziczą go wnuki ? Wola teścia było zapisanie domu wobec dwóch braci, z czego jeden posiada dzieci. Jakie są konsekwencje prawne zatajenia i co jeśli wstajemy został zniszcz

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2024 20:01

Jeśli testament nadal istnieje, możliwa jest zmiana postanowienia o stwierdzenie nabycia spadku