2022.05.07 godz. 15:19 Działdowo, Warmińsko-mazurskie

Komunikator internetowy a upomnienie w pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. W firmie, gdzie pracuję nieoficjalnie komunikujemy się za pomocą zewnętrznego komunikatora. Oficjalnie używanie go w celach służbowych jest zakazane. Kilka dni temu przełożony stwierdził, że awatar, jaki mam ustawiony obraża innych pracowników(przekreślona liczba 60, w slangu oznacza zakaz donoszenia etc.). W moim przypadku znaczenie jego jest zgoła inne, nie związane ani z pracą ani w/w znaczeniem. Czy pracodawca ma prawo na podstawie tego obrazka wystawić pisemne upomnienie? Czy awatar na tym komunikatorze może być powodem takiego upomnienia?

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

Patrycja Murawska

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Maj 2022 18:39

Jeśli chodzi o restrykcje co do firm to ma prawo. Po zwróceniu uwagi Panu słownie wprost. Upomnienie wchodzi w rachubę po nieudanej próbie usunięcia problemu z którym mogli zwracać się do szefa współpracownicy.

Zmodyfikowano dnia: 07 Maj 2022 18:41