2024.01.24 godz. 13:04 Warszawa, Mazowieckie

Konflikt związany z rozwiązaniem umowy o pracę i niedopełnieniem formalności.

Wyjaśnienie sytuacji

Jakie są konsekwencje prawne dla pracodawcy, który wymusił na pracowniku pracę na L4? (L4 dłuższe niż 30 dni) Pracownik będzie musiał zrobić zwrot pobranych świadczeń i co poza tym? Co też w takim wypadku dzieje się też z pensją za ten okres. Powinna być ona wypłacona a składki odprowadzone przez firmę? Kara dla pracodawcy wynosi między 1000 a 30 000 zł. Od czego tak naprawdę zależy wysokość tej kary?Sprawa dotyczy nie dostarczenia świadectwa pracy, nie rozliczenia zaległych dni urlopowych i złamanie bhp (L4). Każde przewinienie ma zapisaną tą samą karę i nie wiem czy one się łączą .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Sty 2024 09:03

Pyta pracownik czy pracodawca? Czy ktoś zgłosił jakieś roszczenia i jakie? Czy L4 zostało zakwestionowane przez zus? Odpowiedz zależeć będzie od szczegółów sprawy. W razie potrzeby po pomoc prawną zapraszam do kancelarii www.iblegal.pl