2023.08.16 godz. 17:30 Kraków, Małopolskie

Konsekwencje prawne ze względu na niezgłoszone przestępstwo.

Wyjaśnienie sytuacji

Mój ojciec jest alkoholikiem.Stosował w domu przemoc i jeździ po spożyciu alkoholu.Raz doszło do dachowania jego samochodu.W wypadku na szczęście nikt nie ucierpiał.Zostałam wezwana na komisariat, ale odmówiłam zeznawania. Nie byłam świadkiem naocznym, ani bezpośrednim uczestnikiem w wypadku. Nie chciałam mieć z tą sprawą nic wspólnego. Jestem studentką, próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Niestety sytuacja w domu rodzinnym się pogorszyła. Postanowiłam więc złożyć donos na mojego ojca. Czy grozi mi jakakolwiek odpowiedzialność karna w związku z tym, że nie zgłosiłam przestępstw wcześniej?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Karolina Domagała

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sie 2023 19:34

Nie grozi Pani odpowiedzialność karna. Jeżeli potrzebuje Pani kompleksowej pomocy prawnej, reprezentacji w toczącej się sprawie - zapraszam do kontaktu (jestem z Krakowa). Z poważaniem adw. Karolina Domagała tel. 667-962-671 email: karolina.domagala@adwokatura.krakow.pl.