2022.10.28 godz. 10:54 Luboń, Wielkopolskie

Kontakt telefoniczny z nowym klientem a RODO

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, chciałabym w internecie poszukać kontaktów do firm, które mogłyby potencjalnie zostać moimi klientami i kontaktować się z nimi telefonicznie. Jakie warunki muszę spełnić, żeby podporządkować się wymaganiom RODO?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Szymon Goździk

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lis 2022 23:51

RODO wymaga w tej sytuacji udostępnienia informacji o przetwarzaniu danych osobowych zgodnie z art. 13/14 RODO. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych nie jest wymagana, jednak inne przepisy wymagają uprzedniej zgody na wykorzystanie kanału komunikacji, np. adresu e-mail czy numeru telefonu firmy w celu przekazania informacji handlowej.