2023.12.04 godz. 11:18 Tczew, Pomorskie

Kontakt z właścicielką wynajmowanego mieszkania/Zakłócanie miru domowego

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry! Nie jestem pewna czy dodałam post w odpowiedniej kategorii. Mieszkam w bloku, w sąsiednim mieszkaniu żyła kulturalna, starsza osoba która niestety zmarła. Mieszkanie jest teraz własnością córki tej kobiety, która je wynajmuje innej osobie. Niestety aktualnie wynajmuje tam osoba, której zachowania są nieakceptowalne, narusza ona mir domowy na każdy możliwy sposób o każdej porze doby. Bezpośrednia konfrontacja nie przyniosła skutku. Sytuacja jak widać jest poważna i wręcz nieznośna. Moje pytanie: w jaki sposób mogę zdobyć numer telefonu/kontakt do właścicielki mieszkania, by poinformować ją o sytuacji? Czy w spółdzielni otrzymam taki numer? Jedno jest pewne, muszę zdobyć kontakt do właścicielki. Na koniec dodam, że nie jest to obca osoba (właścicielka mieszkania), jest to osoba mi znajoma, do której miałam numer lecz przepadł wraz z zmianą telefonu. Kobieta ta wyprowadziła się z miasta więc nie mam jak jej spotkać. Chciałabym na początku z nią bezpośrednio porozmawiać, to osoba kulturalna więc myślę że przynosiołoby to najlepszy efekt. Dlatego tak ważne jest dla mnie zdobycie tego numeru. Z góry dziękuję. Pozdrawiam, Natalia.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Gru 2023 12:28

Naruszenie miru domowego polega na tym, że osoba nieuprawniona wdziera się do cudzego mieszkania, np do Pani i nie chce opuścić tego mieszkania na wyraźne żądanie. Zatem przypuszczam, że w opisanym stanie nie ma mowy o naruszeniu miru domowego. Zapewne ma Pani na myśli ewentualne immisje czyli przykładowo hałas nocny (jeśli nie, proszę opisać). Może Pani zgłoszać niwłaściwe zachowania do administracji bloku lub też zgłaszać interwencje na Policji.