2022.12.02 godz. 09:26 Leszno, Wielkopolskie

Kontakty z dziećmi a wyrok trybunału konstytucyjnego

Wyjaśnienie sytuacji

dzień dobry, Od 3 lat mam sądownie uregulowane kontakty z dziećmi, wyrok prawomocny.W ostatnim czasie była żona wręczyła mi dokument "Wyrok Trybunału Konstytucyjnego SK 3/20" który miedzy innymi według niej mówi o tym że jeśli dziecko nie chce jechać do ojca na spotkanie, to nie musi. jak to usłyszałem od nie starszy syn faktycznie nie chciał jechać a ona w żaden sposób go nie próbowała namówić tylko dostałem odp zwrotną, że skoro nie chce to nie zmusi go. Młodszy pojechał ze mną normalnie.Czy ONA moze się odnosić do wyroku SK3/20 czy nadrzędnie ważne jest orzeczenie sądu w sprawie kontaktów

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Gru 2022 18:19

Dzień dobry, spersonalizowane orzeczenie sądu dotyczące Pana kontaktów z dzieckiem jest z Pana perspektywy najważniejsze, bowiem ono reguluje całokształt ustalonych relacji pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Jeśli Pana była żona chce zmienić sposób wykonywania kontaktów to może zrobić to ponownie na drodze sądowej uzupełniając swoje stanowisko o zacytowany przez Pana wyrok.