2019.07.28 godz. 20:50 Warszawa, Mazowieckie

Kopie świadectwa i egzaminu ósmoklasisty

Wyjaśnienie sytuacji

Pani Dyrektor SP wydała tylko po 1 kopii świadectwa i egzaminu poświadczone za zgodność z oryginałem i mam w tej chwili tylko to. Nie mam oryginałów, bo są w szkole średniej. Córka chce wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej, ale potrzebna jest większa ilość kopii potwierdzonych z oryginałem około 6. Jak mam przekonać p. Dyrektor , że można robić kopię kopii potwierdzając za zgodność z oryginałem (bo widziała wcześniej oryginał i podpisała się pod pierwszą kopią).

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lip 2019 10:45

Dzień dobry, poświadczenie kopi można uzyskać również u notariusza. Może on zrobić uwierzytelnione (poświadczone za zgodność) odpisy wyników. Proszę skontaktować się z lokalnym notariuszem. Serdecznie pozdrawiam MP