2023.11.24 godz. 11:49 Kraków, Małopolskie

Koszt wynajmu mieszkania w ramach alimentów.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Załóżmy, że w wyniku rozwodu bez orzekania o winie, dziecko pozostaje przy matce i zamieszkuje z nią w mieszkaniu, które matka zaczyna wynajmować po rozwodzie. Posiada własne lokum, ale jest ono wynajęte i matka chce aby tak pozostało (lokalizacja jej mieszkania nie jest dogodna ze względu na odległość od pracy, szkoły itp.) Czy w takiej sytuacji, ojciec będzie ponosił, w ramach alimentów, połowę kosztów wynajmu oraz opłat w nowym miejscu zamieszkania matki?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Karolina Domagała

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lis 2023 22:25

Opłaty za media są brane pod uwagę, ale czynsz nie zawsze, każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie. Jeżeli potrzebuje Pani / Pan kompleksowej pomocy prawnej zapraszam do kontaktu (jestem z Krakowa). Z poważaniem adw. Karolina Domagała tel. 667-962-671 email: karolina.domagala@adwokatura.krakow.pl.