2020.09.01 godz. 00:39 Warszawa, Mazowieckie

Koszta rozpraw o podział współwłasności auta i odszkodowania za czas kiedy go nie mogłam użytkować

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem w trakcie sprawy o współwłasność auta założonej z mojej strony. Czy mogę jakoś wnioskować o przerzucenie kosztów sądowych na drugą stronę, która jest o wiele bardziej majętna niż ja? Jeśli tak, to jak to zrobić? Mam zamiar również, jak poleciła mi sędzia, założyć II sprawę o odszkodowanie za czas, kiedy nie używałam auta, i też bym chciała być zwolniona z kosztów. W którym momencie mam wnieść takie pismo? (Z sędzią ustaliliśmy że jeśli nie napiszę nic, ona to rozumie jako założenie sprawy o odszk. a w ciągu tygodnia od dziś mam czas na dosłanie dowodów w I sprawie i podjęcie decyzji ws

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Wrz 2020 12:07

Majętność nie ma nic do rzeczy przy zasądzaniu kosztów procesowych. Płaci ta strona, która przegrywa. Proszę złożyć wniosek "Wnoszę o zasądzenie kosztów procesowych według norm przepisanych". Co do wyrównania Pani spadku wartości pojazdu wskutek jego zużycia przez używanie przez drugiego współwłaściciela, który używał go za Pana wiedzą i zgodą, to jest to rzecz dyskusyjna i w sądzie różnie może wyjść. Wszystko zależy od tego jakie oświadczenia i dowody na ich poparcie złoży strona przeciwna.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)