2020.11.04 godz. 17:07 Wodzisław Śląski, Śląskie

Koszty złożenia wniosku o rozwod bez orzekania o winie.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Zamierzam zlozyc pozewno rozwod bez orzekania winiem. Nie mieszkamy razem od roku. Skladajac w sądzie pozew obowiązuje mnie opłata na starcie 600zl. Moje pytanie brzmi czy mozna jakos napisac wniosek z prośbą o rozłożenie tej opłaty na raty lub objęcie męża tym jednorazowym kosztem? Dodam ze w dobie pandemi jestem na etapie szukania pracy. A więc jestem bezrobotna na chwile obecną.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lis 2020 17:12

Dzień dobry, może Pani wnieść do sądu pozew o rozwód wraz z wnioskiem o zwolnieni od kosztów sądowych. W załączeniu musi Pani przedłożyć oświadczenie o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania według wzoru ministerialnego. Pozdrawiam serdecznie.