2022.03.07 godz. 11:05 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Kredyt hipoteczny, wspólność majątkowa

Wyjaśnienie sytuacji

Wraz z mężem mamy wzięty wspólny kredyt hipoteczny na wspólną nieruchomość. " Mąż" rozpłynął się w powietrzu, nie kontaktuje się ze mną , nie łoży na dzieci, nie dokłada do kredytu. Jakby przestał istnieć. Co w takiej sytuacji z domem ? Jestem w stanie spłacać kredyt sama , ale czy jest jakaś możliwość aby on do domu nie miał żadnych praw? Jak postąpić w takiej sytuacji ? Podobne pytanie jeżeli chodzi o alimenty na dzieci, czy mam jakąkolwiek szanse na to , żeby otrzymać alimenty od człowieka którego nie wiem gdzie szukać , nie ma z nim zadnego kontaktu ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 16:28

Może Pani wystąpić do sądu o zniesienie wspólności majątkowej. Następnie proszę dokonać podziału majątku wspólnego. Co do alimentów - może Pani zawiadomić o popełnieniu przestępstwa niealimentacji.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)