2022.01.19 godz. 11:18 Gdańsk, Pomorskie

kredyt na mieszkanie a oczekiwanie na sprawę rozwodową

Wyjaśnienie sytuacji

Byłam zmuszona wyprowadzić się od męża i wynająć mieszkanie gdyż nasza relacja nie układała się zupełnie. Kilka dni temu wniosłam sprawę o rozwód bez orzekania o winie. W grudniu zarezerwowałam też mieszkanie które jest w trakcie budowy. Nie mamy z mężem rozdzielności majątkowej. Na rozdzielność przed notariuszem mąż również się nie zgadza. Nie wiem ile jeszcze potrwa oczekiwanie na sprawę rozwodową. Czy w tej sytuacji mogę ubiegać się o kredyt hipoteczny oraz czy mogę podpisać w marcu umowę deweloperską uiszczając 10% wartości mieszkania ze środków własnych?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Cze 2022 14:54

Wszystko, co Pani zarobiła w czasie trwania małżeństwa jest wspólne. Odradzam kupno nieruchomości bez rozdzielności majątkowej. Skoro nie prowadzicie wspólnego gospodarstwa domowego warto rozważyć wystąpienie z pozwem o ustanowienie rozdzielności majątkowej lub rozdzielności majątkowej z datą wsteczną. Jeśli potrzebuje Pani pomocy w takiej sprawie zapraszam do kontaktu 512 337 328, Gdańsk ul. Kartuska 215 www.rowadowska-kucka.pl