2022.01.14 godz. 15:59 Człopa, Zachodniopomorskie

Brak zgody na zabranie dziecka

Wyjaśnienie sytuacji

Krótko mówiąc nie mam zabranych praw do dziecka , place alimenty ktore sam dobrowolnie chciałem. Sytuacja wygląda tak , że dziecko jest u mamy zameldowane . Ja nie mogę brać dziecka do siebie bo mi nie pozwalają jakim prawem skoro jestem ojcem i nie uchylam się od tego . Chciałem dziecko na kilka godzin bo nie chce być z nim ciągle w jej domu pod nadzorem . Nie ma zupełnie żadnej prywatności. Chciałem zabrać dziecko żeby spędzić czas tylko z nim ale mi zabrania . Mają swoje prawa . Proszę o pomoc czy ja mogę wziąść dziecko na kilka godzin ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Sty 2022 16:27

Zabrać dziecka Pan nie może, jedynym rozwiązaniem jest złożenie do sądu wniosku o uregulowanie kontaktów z dzieckiem.