2021.11.27 godz. 14:49 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Kto jest winny zalania lokalu pod spodem w wyniku pęknięcia wężyka przy toalecie.właściciel lokalu czy najemca?

Wyjaśnienie sytuacji

Pękł wężyk przy ubikacji i ciurkiem leciała woda niszcząc ścianę i rzeczy w lokalu podspodem.kto ponosi za to winę?Właściciel lokalu czy najemca który prowadzi tam działalność gospodarczą.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lis 2021 15:53

Jeżeli pęknięcie wężyka było samoistne (brak winy), to nikt za takie zdarzenie nie poniesie odpowiedzialności. https://zarzadca.pl/artykuly/iii-czp-6312-odszkodowanie-za-zalanie-lokalu
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)