2021.12.01 godz. 22:53 Margonin, Wielkopolskie

Kto jest zobowiązany do sporządzenia zaległych sprawozdań finansowych sp. z o.o. - stary, czy nowy zarząd?

Wyjaśnienie sytuacji

Prezes zarządu nie dokonał czynności związanych ze złożeniem wymaganego sprawozdania finansowego za rok 2019. W marcu 21 r. prezes zrezygnował z pełnionej funkcji. Aktualnie sąd rejestrowy oraz US domagają się złożenia zaległego sprawozdania. Kto jest zobowiązany do złożenia zaległego sprawozdania? - poprzedni (nie urzędujący już prezes, który zrezygnował z funkcji), czy aktualnie istniejący zarząd? Z poważaniem - T.L.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lut 2022 14:36

Do złożenia sprawozdania zobowiązany jest aktualny zarząd spółki.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)