2020.01.08 godz. 10:54 Warszawa, Mazowieckie

Kto ma zarejestrować się w BDO? Ja czy duża firma?

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem jednoosobową firmą, która świadczy usługi (w tym magazynowe) dla b. dużej firmy. Firma ta otrzymuje między innymi sprzęt komputerowy z zagranicy. Do tej pory dla sprzętu elektronicznego i nie tylko, który "wyszedł z użycia" był zamawiany przeze mnie "wywóz" w firmie utylizacyjnej. Koszty (faktura) była regulowana przez dużą firmę. Ja byłem w zasadzie pośrednikiem - firma -magazyn czyli (ja) - "wywóz utylizacyjny".

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2020 09:45

Dzień dobry, Pytanie jest dość mało precyzyjne. Zasadniczo bycie tylko pośrednikiem w obrocie odpadami rodzi obowiązek wpisu do BDO w tym zakresie. Nie wiadomo jednak kto figuruje na karcie przekazania odpadu oraz kto jest faktycznym (fizycznym) posiadaczem odpadu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)