2021.08.18 godz. 01:12 Smętowo Graniczne, Pomorskie

Kto zastanie jedynym właścicielem nieruchomości po śmierci jednego z dwóch wpisanych w Księdze Wieczystej.?

Wyjaśnienie sytuacji

Ja i siostra jesteśmy jedynymi (po procesie spadkowym)właścicielami majątku.Siostra i ja nie posiadamy potomstwa .Czy po śmierci jednego z nas drugi "automatycznie"stanie się jedynym właścicielem nieruchomości?Oczywiście po wprowadzeniu wpisów w KW przez notariusz lub sąd.Czy częśc po drugiej osobie będzie podlegała procesowi spadkowemu , posiadamy wspólne rodzeństwo które to zrzekło się z majątku w procesie spadkowym po naszych rodzicach na moją i siostry rzecz.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sie 2021 17:19

Dzień dobry, W przypadku śmierci jednego Państwa niezbędnym będzie przeprowadzenie postępowania spadkowego. Dlatego też mogą Państwo wzajemnie sporządzić testament, w ramach którego będą Państwo jedynymi spadkobiercami tego udziału w nieruchomości wspólnej. Pozdrawiam serdecznie adwokat Kinga Karaś
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)