2024.01.26 godz. 21:01 Warszawa, Mazowieckie

Ktoś pożyczył ode mnie 1000 zł i nie chce oddać

Wyjaśnienie sytuacji

Maj 2023 pożyczyłam 1100 zł kobiecie 40 lat. Mamy umowę, nie podała nr dowodu ani pesel -zgubiła dowód. Jest imię i nazwisko, adres zam. i data ur. Codziennie mówiła że odda $ jutro, raz oddała 100zł. Ostatni raz widziałam ją w listopadzie. Pod adresem mieszka jej matka, ona nie; nie ma stałego miejsca zam, telefonu ani konta w banku. Podobno jest gdzieś zatrudniona na lewo żeby móc korzystać z NFZ ale czy to prawda? Mam umowę pożyczki, smsy, hist.połączeń, nagrania rozmów tel. i osobistych gdzie dokładnie widać jej wizerunek i przyznaje, że jest mi winna 1000 zł. Czy jest sens iśc na policję?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sty 2024 10:01

Nie, nie widzę przesłanek oszustwa (286 kk). Natomiast nadal ma Pani możliwości dochodzenia zwrotu pożyczki na drodze cywilnej. Jeśli umowa przewidywała datę zwrotu pożyczki, proszę wezwać do zapłaty a następnie pozew o zapłatę. Jeśli w umowie nie było terminu zwrotu, należy najpierw umowę pisemnie wypowiedzieć i wezwać do zapłay w terminie 6 tygodni. Następnie, jeśli nie odda - pozew o zapłatę.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)