2023.10.17 godz. 18:59 Tarnów, Małopolskie

Kupienie części używanej do samochodu, która nie pasuje

Wyjaśnienie sytuacji

Zakupiłem skrzynie biegów do alfy 159 m32, skrzynie nie da się zamontować ponieważ jest inna, sprzedawca dawał gwarancję rozruchowa, chce oddać sprzedawcy ta skrzynie, ale nie on twierdzi że wiedziałem co kupuje i nie uznaje reklamacji W konwersacji z nim mam że poszukuję skrzyni do alfy romeo 159 1.9 136 km, dostałem wiadomość że ma skrzynie ale do 150 Konnej i napisał że pasuje też, a nie pasuje. Czy mogę w tej sytuacji coś poradzić na to? Prosiłem o zdjęcia przed kupnem ale nie dostałem więc nie widziałem co kupuje a potrzebowałem szybko tej części

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Paź 2023 19:06

Jeśli nie upłynął czas dla roszczeń z rękojmi to można żądać wymiany lub odstąpić od umowy z żądaniem zwrotu ceny.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 75% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)