2020.04.20 godz. 14:11 Rawicz, Wielkopolskie

Oszustwo przy kupnie

Wyjaśnienie sytuacji

Kupiłam telefon na olx. Wraz z nim byla załączona faktura z danymi sprzedajacego. Niestety raty abonamemtu zaprzestały byc splacane i zablokowano mi telefon. Co w takiej sytuacji moge zrobic? I

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Słupska

Wadowice, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Kwi 2020 10:55

Dzień dobry, w takiej sytuacji może Pani skorzystać z uprawnień z tytułu rękojmi przy sprzedaży za wadę prawną telefonu. Mamy do czynienia z wadą polegającą na tym, że telefon stanowi własność osoby trzeciej (operatora). Można żądać usunięcia wady, wymiany rzeczy na wolną od wad, obniżenia ceny bądź odstąpienia od umowy. Najpierw proszę napisać do sprzedawcy pismo z żądaniem usunięcia wady bądź wymiany telefonu na wolny od wady. Jeśli to nie poskutkuje – proszę napisać oświadczenie o odstąpieniu od umowy powołując się na art. 560 KC z żądaniem zwrotu pieniędzy do 7 dni. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)