2023.04.14 godz. 18:37 Biała Piska, Warmińsko-mazurskie

Kupiłam używane auto z wadą ukrytą. Czy mogę dochodzić zwrotu pieniędzy i oddania auta?

Wyjaśnienie sytuacji

Podczas powrotu do domu okazało się ze auto jest niesprawne. Sprawa została zgłoszona sprzedającemu, niestety olał temat. Firma auto handel została wyrejestrowana z CEIDG w dniu 6 marca 2023. Ja zakupiłam auto w dniu 6 kwietnia 2023. Czy jest szansa odzyskania całkowitej kwoty z umowy i zwrot auta jeśli firma już nie istnieje ?Posiadam tylko nr telefonu oraz dane z umowy. Dodam ze auto zostało wcześniej zakupione przez ta firmę od innego klienta w dniu 28 marca 2023.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Kwi 2023 20:14

Tak, może Pani skierować takie roszczenia do sprzedawcy. Jeżeli jest Pani zainteresowana odpłatną pomocą w sporządzeniu wezwania w tej sprawie, zapraszam do kontaktu.