2020.03.02 godz. 10:36 Bytówko, Pomorskie

Jak to zrobic

Wyjaśnienie sytuacji

Kupilem garaz 3 lata temu w szeregowej zabudowie wraz z pszyleglom szopka do budynku wspulnego bylavwycena rzeczo znawcy teraz sasiad domaga sie abym mu to pszylegla szopke odal bo to jest za jego garazem pszez 3 lata nic sie nie odezwal a popszedni własciciel wybudowal to 15 lat temu garaz ma 15m2 a do wspulnoty nie mamy podzialu ktury garaz nalezy do kogo na mapkah jest to jako 1 budynekb podatek place za 15m2 plus 65m2 ziemi rolnej co moge w tym pszypadku zrobic sasiad ma prawo do mojej szopki za ktura ja zaplacilem i

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jolanta Kaczykowska-Stubba

Gdynia, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Mar 2020 18:13

Dzień dobry, Na podstawie opisanej sytuacji należy w pierwszej kolejności odwołać się do umowy sprzedaży garażu. W szczególności należy zweryfikować, czy umowa obejmowała także "szopkę" wbudowaną za garażem sąsiada. Fakt postawienia "szopki" za garażem sąsiada nie przesadza o prawie własności. W sytuacji, gdy poprzedni właściciel posiadał niezbędne zgody i pozwolenia, w tym prawo do gruntu, na którym została postawiona "szopka", oraz prawo własności do "szopki" zostało na Pana przeniesiona w ramach umowy sprzedazy, mógł Pan skutecznie nabyć prawa do "szopki". Wymagana weryfikacja dokumentów.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)