2021.12.18 godz. 07:38 Czarnków, Wielkopolskie

Zakup nieruchomości od komornika

Wyjaśnienie sytuacji

Kupiłem na 2 licytacji nieruchomość składającą się z domu mieszkalnego i budynku gospodarczego. W wycenie biegłego sądowego była również wyceniona działka na której budynki stoją, jednak jej cena nie była uwzględniona przy ustaleniu ceny wywoławczej nieruchomości. Czy to nie będzie problemem przy przejęciu nieruchomości?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Gru 2021 10:28

Dzień dobry, nieruchomość składająca się z domu mieszkalnego i budynku gospodarczego może zostać nabyta wyłącznie z działką, na której są posadowione ww. zabudowania. W związku z powyższym cena tej działki powinna zostać uwzględniona przy ustalaniu ceny wywoławczej. Jeżeli tak się nie stało, to może to być przeszkodą do przejęcia nieruchomości. Pozdrawiam