2022.05.16 godz. 08:24 Warszawa, Mazowieckie

Kupiliśmy działkę nie mając ślubu o budujemy dom. Działka i budowa jest na partnera.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Ja i moj chłopak jestesmy 5 lat ze soba. Mając juz dziecko ale nie mając nadal ślubu kupiliśmy działkę, i zaczęliśmy budowę domu. Działka jest na Parntera i budowa jest na partnera. Pytanie brzmi jakie kroki podjąć by i działka i budowa była wspólna ? Wiem ze nawet biorac ślub ale kiedy działka jest na Partnera(bo nabyta przed ślubem jako kawaler, ale mając juz wspolne dziecko ) to nawet biorąc ślub dom cały jest nadal Jego. Czy jest mozliwosc zeby w tym momencie odkupić polowe działki prawnie?Czy wystarczy ze dopisze mnie do aktu notarialnego? Jakie wyjście bedzie najlepsze i najbezpieczniejsze w razie ewentualnego Ślubu w przyszłości i rozwodu. Wysłane z iPhone'a

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Maj 2022 21:39

Najlepiej wziąć ślub i umowę rozszerzającą wspólność majątkową na majątek nabyty przed ślubem.