2022.04.02 godz. 14:36 Gniezno, Wielkopolskie

Kupno dzialki budowlanej od dłużnika z przetargu

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałbym się dowiedzieć odnośnie kupna z przetargu komorniczego. Czy kupno takiej działki jest bezpieczne? Czy nie kupię działko z jakimiś długami? Czy po kupnie pierwszy właściciel będzie mógł odzyskiwać owa działkę? Cyz będę mógł sprzedać w razie co taka działkę kupiona z przetargu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Kwi 2022 11:04

Czy kupno takiej działki jest bezpieczne? - z reguły tak, chociaż należy się liczyć z koniecznością eksmisji poprzedniego właściciela lub jakimiś złośliwościami z jego strony; Czy nie kupię działko z jakimiś długami? - po licytacji działki nie ma już długów; Czy po kupnie pierwszy właściciel będzie mógł odzyskiwać owa działkę? - nie; Czy będę mógł sprzedać w razie co taka działkę kupiona z przetargu? - tak.