2023.05.23 godz. 17:48 Kraków, Małopolskie

Kupno i odstąpienie od umowy sprzedaży auta

Wyjaśnienie sytuacji

Sprawa wygląda tak że kupiłem auto od kolegi na zwykłą umowę kupna sprzedaży Ale po dwóch dniach się okazało że była szkoda całkowita on też nie wiedział no i zrobiliśmy odstąpienie od umowy no i ja mu zwróciłam auto A on mi pieniadze 40 000zł. Nie zdążyłem być z tymi informacjami w skarbowce itd no ale złożyliśmy po 1 dniu wniosek do ubezpieczalni żeby przepisać umowę na mnie A później to zmieniliśmy po tych dwóch dniach I po zapytaniu ich w uniqua czy to gdzieś zgłaszają powiedzieli że nie. No i teraz pytanie czy bez zgłaszania tej sprawy mogę mieć jakieś kłopoty w przyszłości?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Maj 2023 14:02

dzień dobry, w tej sytuacji nie powinno być problemów. Proszę zachować umowę kupna sprzedaży wraz z odstąpieniem dla celów dowodowych.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)